Nikah fidanı
Loading...

Bir fidan bir ağaç, bir ağaç bir hayat..!
Peygamber efendimizin fidan dikmeyle ilgili şu hadisi şerifinde efendimiz "Kıyametin kopacağını bilseniz bile, elinizde bir fidan varsa, derhal o fidanı dikin" buyuruyor.
27 Eylül 2014 Cumartesi

Nikah fidanı ile yüzlerce ağacınız olacak


Nikah fidanı ile yüzlerce ağacınız olacak

Araştırmalara göre, bir insanın ortalama 2 - 2,5 yılda, büyük yetişkin bir ağaca denk gelecek kadar kağıt tüketiği saptanmıştır. Kağıt ve kağıt ürünlerini hayatımız boyunca ne kadar çok kullandığımızı bir düşünün... Evinizde, işyerlerinizde hatta sokakta bile. Kullanılan kağıt ürünlerinin neredeyse tamamı çöpe gitmektedir. Ve geri dönüşüme kazandırılmadığı için hem ağaç ve doğa açısından hem de ülke ekonomisi açısından heba olmaktadır.Biz diyoruz ki bir insan her yıl en az 1 ağaç fidanı dikmelidir ki yaşamı boyunca tükettiği kağıdı doğaya ödemiş olsun..!
Çünkü tüketilen kadar ağaç dikmekten daha fazlasını yapmalıyız her zaman..

Yeni evlenecek çiftler için nikah fidanı dağıtmak, bu anlamda bulunmaz bir fırsat olacaktır.
Düğün ve nikahınızda misafirlerinize nikah fidanı dağıtarak belkide hayatınız boyunca hiç bir zaman dikemeyeceğiniz, dikmeyi düşünme fırsatı bile bulamayacağınız kadar çok ağacın doğaya kazandırılmasına vesile olacaksınız.

Nikahınızda şeker yerine nikah fidanı tercih edin, doğaya önemli bir katkıda bulunun.


0 yorum:

Yorum Gönder


Copyright © 2014 www.nikahsekeriyerinefidan.com
www.nikahsekeriyerinefidan.com

Sitemizdeki yazı,resim vb materyallerin izinsiz olarak kısmen veya tamamen kullanıldığının tespiti durumunda, fikir ve sanat eserleri kanunu ihlali uyarınca Hukuki işlem başlatılacaktır.

Back To Top